Система медитації “Фукурі”.

Система медитації “Фукурі

Система медитації “Фукурі є самостійною частиною стилю “Фукурі”. Вона використовує древні мудри (пальцовки) для досягнення балансу енергії в організмі людини й балансу енергії людини з енергією навколишнього середовища.
Система медитації “Фукурі” заснована на вікових традиціях і таємних знаннях, які в стародавні часи передавалися з вуст у вуста й були недоступні широкому колу осіб. У ті часи головними цінностями в житті людей були здоров'я й благополуччя, у ті далекі часи, щоб досягти успіху в житті й високого положення в суспільстві, люди повинні були бути здоровими й сильними. Методики, які давали силу людям, не були засекречені. Здебільшого методики, які давали силу людям, давали її за рахунок втрати здоров'я. Відсутність здоров'я позбавляло людей радості, від успіхів у житті й від високого положення в суспільстві добутих за допомогою сили. Наявність сили й всіх благ, добутих завдяки силі, губило всякий зміст при втраті здоров'я.
Методики, які давали силу й при цьому не тільки зберігали здоров'я, але й зміцнювали його - були доступні тільки вузькому колу осіб. Завдяки таким методикам практикуючі їх знаходили здоров'я й досягали благополуччя. Ці методики виконували роль невичерпних джерел людських сил. Залишалося тільки прикласти ці сили, щоб трудитися більше інших, сколотити більше, ніж в інших стан, а, отже, зайняти більш високе місце в тому далекому древньому суспільстві.
У наш час супутникового телебачення, радіотелефонів, глобальних комп'ютерних мереж - джерело досягнення успіху в житті залишається таким же, що й у людей стародавності. Це можливість трудитися більше, ніж інші, при цьому залишатися завжди здоровим і працездатним. Здоров'я і працездатність дають благополуччя. Завдяки глобальній інформатизації сучасного суспільства таємниці перестають бути таємницями, у тому числі й древні. Система медитації “Фукурі” - одна з таємниць, яка стала доступна в наш час великому колу людей у багатьох країнах світу. Система медитації “Фукурі” є невичерпним джерелом сил, зміцнює здоров'я й дає можливість знайти благополуччя й гідне місце в суспільстві.
Область цунь-коу - місце дослідження пульсів дванадцяти енергетичних меридіанів
Секрет успіху в житті таїться в області цунь-коу. Область цунь-коу поєднує точки Р-9, Р-8 і Р-7 на зап'ястя обох рук. Точки Р-9 називаються цуньточки Р-8 - гуань, точки Р-7 - чі. ,
У точках цунь, гуань, чідосліджуються пульси дванадцяти енергетичних меридіанів, тісно пов'язаних з анатомічними органами тіла й відносних до одного з п'яти природних першоелементів.
Пульси досліджуються на двох рівнях: на верхньому й нижньому.
На верхньому рівні досліджуються пульси енергетичних меридіанів, пов'язаних з порожніми органами, на нижньомуи енергетичних меридіанів, пов'язаних із щільними органами. - пульс
На правій руці досліджують пульси лівою рукою, на лівій руці - правою. Вказівні пальці поміщають у точки цуньточки гуаньі точки. , підмізинні пальці - у ч, середні пальці - у
Кожний із дванадцяти енергетичних меридіанів відноситься до одного з п'яти природних першоелементів:
1. Енергетичні меридіани, пов'язані з печінкою й жовчним міхуром - до елемента Дерево;
2. Енергетичні меридіани, пов'язані із серцем, перикардомяка забезпечує рух соків і рідин по всьому тілу людини) - до елемента Вогонь; (м'язовим мішечком, у якому перебуває серце), тонким кишечником, потрійним обігрівачем (системою,
3. Енергетичні меридіани, пов'язані із селезінкою - підшлунковою залозою й шлунком - до елемента Земля;
4. Енергетичні меридіани, пов'язані з легенями й товстим кишечником - до елемента Метал;
5. Енергетичні меридіани, пов'язані із бруньками й сечовим міхурома. - до елемента Вод
У точці чі лівої руки досліджують пульси елемента Вода. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного із сечовим міхуром, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного із бруньками.
В точці гуань лівої руки досліджують пульси елемента Дерево. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з жовчним міхуром, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з печінкою.
У точці цунь лівої руки в чоловіків досліджують пульси елемента Вогонь. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з тонким кишечником, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного із серцем.
У точці цунь лівої руки в жінок досліджують пульси елемента Метал. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з товстим кишечником, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з легенями.
У точці чі правої руки досліджують пульси елемента Вогонь. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з потрійним обігрівачем, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з перикардом.
В точці гуань правої руки досліджують пульси елемента Земля. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного зі шлунком, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного із селезінкою - підшлунковою залозою.
У точці цунь правої руки в чоловіків досліджують пульси елемента Метал. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з товстим кишечником, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з легенями.
У точці цунь правої руки в жінок досліджують пульси елемента Вогонь. При легкому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного з тонким кишечником, при глибокому натисканні - пульс енергетичного меридіана, пов'язаного із серцем.
Глибина дослідження пульсів дванадцяти енергетичних меридіанів в області цунь-коу
Глибина розташування пульсів енергетичних меридіанів в області цунь-коу має важливе значення при визначенні ступеня балансу енергії в організмі людини.
Пульси в точках цуньяного покрову, у точках чі- глибше, відносно пульсів у точках цуньточках гуаньів у точках цуньчі. і - на середній глибині, щодо глибин розташування пульс, у у нормі розташовуються близько до поверхні шкір
Ян і Інь симптоми пульсів дванадцяти енергетичних меридіанів в області цунь-коу
При дослідженні пульсів дванадцяти енергетичних меридіанів в області цунь-коу точок можна спостерігати Ян і Інь симптоми пульсів.окремо в кожній з досліджуваних
До Ян симптомам пульсів відносяться:
1. Зовнішній симптом, який залежить від глибини пульсу. Якщо досліджуваний пульс перебуває вище належного йому місця, значить у наявності зовнішній симптом.
2. Симптом жару визначається по частоті пульсу. Якщо досліджуваний пульс частий, значить у наявності симптом жару.
3. Симптом надлишку визначається по наповненню пульсу. Якщо досліджуваний пульс має обсяг більше норми, значить у наявності симптом надлишку.
4. Симптом довгого пульсу визначається довгим проміжком часу між початком і кінцем пульсової хвилі.
5. Симптом гладкого пульсу нагадує спинку риби, що вистрибнула з води й торкнулася Вашої руки.
До Інь симптомів пульсів відносяться:
1. Внутрішній симптом, який залежить від глибини пульсу. Якщо досліджуваний пульс перебуває нижче призначеного йому місця, значить у наявності внутрішній симптом.
2. Симптом холоду визначається рідкою частотою пульсу. Якщо досліджуваний пульс рідкий, значить у наявності симптом холоду.
3. Симптом недоліку визначається малою наповненістю пульсу. Якщо досліджуваний пульс має обсяг менше норми, значить у наявності симптом недоліку.
4. Симптом короткого пульсу визначається малим проміжком часу між початком і кінцем пульсової хвилі.
5. Симптом шорсткуватого пульсу схожий на торкання Вашої руки старим бамбуком.
Потрібно не забувати, що якщо в точці цуньточці - глибокий, то це норма. Якщо в точці цунь Інь - внутрішній пульс. Якщо в точцчі ми знайдемо поверхневий або середній пульс, то це буде симптом Ян - зовнішній пульс. Якщо в пульсі досліджуваного меридіана переважає Ян симптоми, то кількість енергії в цьому меридіані потрібно зменшувати або розсіювати. Якщо в пульсі досліджуваного меридіана переважають Інь симптоми, то кількість енергії в цей меридіан потрібно додавати або тонізувати.ми знайдемо середній або глибокий пульс, то це вже буде симптом зовнішній пульс, а в чы
В залежності від статі сила биття пульсів в області цунь-коуу жінок і в чоловіків у нормі однакова. 
Час максимальної активності енергетичних меридіанів, пов'язаних з анатомічними органами
1. Енергетичний меридіан, пов'язаний з легенями, позначається буквою Р, ставиться до елемента Метал і має час максимальної добової активності з 3 до 5 годин ранку.
2. Енергетичний меридіан, пов'язаний з товстим кишечником, позначається буквами GI, ставиться до елемента Метал і має час максимальної добової активності з 5 до 7 годин ранку.
3. Енергетичний меридіан, пов'язаний зі шлунком, позначається буквою Е, ставиться до елемента Земля й має час максимальної добової активності з 7 до 9 годин ранку.
4. Енергетичний меридіан, пов'язаний із селезінкою - підшлунковою залозою, позначається буквами RP, ставиться до елемента Земля й має час максимальної добової активності з 9 до 11 годин ранку.
5. Енергетичний меридіан, пов'язаний з серцем, позначається буквою С, ставиться до елемента Вогонь і має час максимальної добової активності з 11 до 13 годин дня.
6. Енергетичний меридіан, пов'язаний з тонким кишечником, позначається буквами IG, ставиться до елемента Вогонь і має час максимальної добової активності з 13 до 15 годин дня.
7. Енергетичний меридіан, пов'язаний із сечовим міхурома й має час максимальної добової активності з 15 до 17 годин дня., позначається буквою V, ставиться до елемента Вод
8. Енергетичний меридіан, пов'язаний із брунькамиа й має час максимальної добової активності з 17 до 19 годин вечора., позначається буквою R, ставиться до елемента Вод
9. Енергетичний меридіан, пов'язаний з перикардом, позначається буквами МС, ставиться до елемента Вогонь і має час максимальної добової активності з 19 до 21 години вечора.
10. Енергетичний меридіан, пов'язаний з потрійним обігрівачем, позначається буквами TR, ставиться до елемента Вогонь і має час максимальної добової активності з 21 до 23 годин вечора.
11. Енергетичний меридіан, пов'язаний з жовчним міхуром, позначається буквами VB, ставиться до елемента Дерево й має час максимальної добової активності з 23 до 1 години ночі.
12. Енергетичний меридіан, пов'язаний з печінкою, позначається буквою F, ставиться до елемента Дерево й має час максимальної добової активності з 1 до 3 годин ночі.
Залежність вибору категорії мудр від загальної кількості енергії в меридіанах
Мудрі в системі медитації “Фукурі” діляться на дві категорії:
- Перша категорія - категорія мудра тигру.
- Друга категорія - категорія мудра дракона.
При малій загальній кількості енергії в меридіанах користуються мудрами категорії тигру.
При великій загальній кількості енергії в меридіанах користуються мудрами категорії дракона.
Загальна кількість енергії в меридіанах пропорційно загальної наповненості пульсів в області цунь-коу. ів в області цунь-коу точки Р-9, Р-8, і Р-7 на зап'ястях рук.визначається шляхом накладення трьох пальців одночасно на Загальна наповненість пульс
Якщо при накладенні трьох пальців на перераховані вище точки обсяг крові в області цунь-коу малий, то вибирають мудрі з категорії тигру.
Якщо при накладенні трьох пальців на перераховані вище точки обсяг крові в області цунь-коу великий, то вибирають мудрі з категорії дракона.
Баланс в області цунь-коу пульсів дванадцяти енергетичних меридіанів між собою і з зовнішнім середовищем - основне завдання системи медитації “фукурі”
Збалансовані між собою пульсами вважаються пульси з однаковою силою ударів у всіх точках області цунь-коу, з урахуванням глибини розташування пульсів у здоровому організмі й з урахуванням часу максимальної добової активності меридіанів.
Збалансованими пульсами із зовнішнім середовищем уважаються пульси збалансовані між собою, величина загальної наповненості яких є середньою арифметичною між максимально можливою й мінімально можливою для пульсів людини.
Методика досягнення енергетичного балансу в області цунь-коу
Для досягнення енергетичного балансу в області цунь-коу необхідно:
1. За допомогою накладення трьох пальців в область цунь-коуу кількість енергії в меридіанах і вибрати категорію мудри впливу; визначити загальн
2. За допомогою приміщення пальців у кожну точку області цунь-коу и дванадцяти енергетичних меридіанів і визначити, у якій з них потрібно додавати енергію, у якій зменшувати;вивчити пульс
3. Користуючись каталогом підібрати мудру впливу.
Якщо в каталозі немає мудри, за допомогою якої можна впливати на розбалансований меридіан, то потрібно підібрати мудру, яка впливає на весь елемент, до якого належить розбалансований меридіан, або на ту його частину, до якої ставиться шуканий енергетичний меридіан.
Якщо розбалансовано кілька меридіанів, то потрібно або розсіювати енергію в самому надлишковому меридіані за допомогою мудри, або тонізувати енергію в самому слабкому меридіані за допомогою мудри.
Час виконання мудри:
- мінімальна - 5 хвилин,
- максимальна - необмежено, до досягнення енергетичного балансу в області цунь-коу.
При виконанні мудри всі металеві предмети: кільця, годинники, браслети повинні бути зняті з рук.
Після виконання мудри протягом п'яти хвилин варто вивчити пульси в області цунь-коу й переконатися у відновленні енергетичного балансу.