Гармонія - основа здоров'я.

 

Гармонія - основа здоров'я.
К.Ніші
 
У людському організмі постійно працюють протиборчі, протилежні по своїй дії сили. Так, при кровообігу артерії висмоктують кров, вени - всмоктують. Це кислоти й луги, які взаємно нейтралізують один одного. Це тепло й холод, вдих і видих, це робота правої й лівої півкуль мозку. Від того, як урівноважені ці протилежності, залежить здоров'я людини. Особливо небезпечне порушення кислотно-лужного балансу й балансу між введенням в організм живильних речовин і висновком продуктів розпаду. Як тільки один із процесів починає переважати над іншим (перевага кислоти над лугом і навпаки, перевага речовин, які вводяться, над виведеними й навпаки) - починається хвороба.
Тим часом організм сам постійно прагне до гармонічної рівноваги всіх своїх складових. Треба тільки йому в цьому допомогти.
Зверніть увагу, що практично у всіх релігіях існує один загальний жест - складання долонь перед грудьми, і замисліться: чи не має цей жест якого-небудь фізіологічного обґрунтування? Виявляється, має. Коли людина складає долоні перед грудьми, всі рідини в його організмі, у тому числі й кров, нормалізуються й урівноважуються. Урівноважується склад крові, рівномірність її циркуляції й кров'яний тиск. Вимірявши тиск до й після виконання цього жесту, можна переконатися, що в другий раз тиск наблизиться до норми в порівнянні з першим виміром.
Крім того, складання долонь дозволяє людині підсилити свої Цілющі Сили й дати цілющу енергію самому собі. Властивість долонь зціляти використовується в йогів. Йог за допомогою спеціальних вправ накопичує в долонях цілющу силу, потім, прикладаючи долоню до хворого органа який зціляється, направляє прану, або життєву енергію, у цей орган, і хворому легшає.
Вправа "небо у ріки"
Ця вправа теж дозволяє встановити необхідну рівновагу тіла й духу, не тільки сприятливо впливаючи на кровоносну систему й хребет, але й сприяючи розвитку уяви й інтуїції.
Вихідне положення: лягти на спину на тверду поверхню. Все тіло розслаблене, ноги витягнуті.
Руки закинуті за голову й зчепленні в замок на верхівці.
Тепер починайте повільно піднімати тулуб так, щоб виявитися в положенні сидячи.
Продовжуйте без зупинки схиляти тулуб якнайближче до ніг.
Коли тулуб схилиться до ніг якнайнижче (намагайтеся чолом торкнутися колін), потрібно завмерти й уявити собі, що Ви перебуваєте біля ріки. Ваш нахил - це нахил до ріки; Ви дивитеся у воду ріки й немов розчиняєтеся в ній.
Починайте розпрямлятися, поступово розгинаючи хребет і вертаючись спочатку в положення сидячи, потім - лежачи. Не втрачайте при цьому відчуття розчинення в ріці й, піднімаючи ока, уявляйте собі, що бачите небо й, звертаючись до нього, відчувайте ще й розчинення в небі.
Виконуйте вправу щоранку й щовечора.
Щораз, виконуючи всі ці вправи, говоріть собі, що з кожним днем Ви почуваєте себе усе краще й краще. Якщо виконувати вправи, не вірячи в успіх і будучи настроєним пессимистично, то й успіху чекати не слід. Необхідно вірити, що здоров'я прийде. Якщо Ви повірите в те, що будете здорові, що переможете хворобу - так воно й буде.